Neteisingas taršos mokesčio skaičiavimas

Byla prieš „REGITRĄ” dėl visuotinai naudojamo neteisingo taršos mokesčio paskaičiavimo būdo

Visuotinai naudojamas taršos mokesčio paskaičiavimas vykdomas ne pagal REGITROJE įregistruotų analogiškų automobilių sertifikuotus išmetamo CO2 emisijos kiekius, bet pagal sukurtus kompiuterinius algoritmus, į kuriuos yra įtraukti kriterijai, nieko bendro neturintys su CO2 emisija. Taip asmenys, kurių automobiliai neturi oficialių gamyklos sertifikatų su nurodytu išmetamu CO2 emisijos kiekiu, yra apmokestinami gerokai didesne mokesčio suma.

Siekiama nuginčyti norminį reguliavimą, pagal kurį valstybės įmonė REGITRA neteisingai apskaičiuoja automobilių taršos mokestį.

Pirmosios instancijos teismas panaikino konkretaus mokesčio paskaičiavimą už išmetamą CO2 emisijos kiekį, tačiau atsisakė kreiptis į Konstitucinį Teismą prašant išaiškinti, ar toks teisinis reguliavimas neprieštarauja Konstitucijai.

REGITRA ir Advokatas pateikė apeliacijas. REGITRA siekia išsaugoti jos paskaičiuotą 45 eurais didesnį mokestį, o Advokatas siekia įtikinti apeliacinės instancijos teismą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl nustatyto ydingo teisinio reguliavimo.

Bylą išnagrinėjus visose administracinio teismo instancijose yra galimas ir individualus pareiškėjo kreipimasis į Konstitucinį Teismą.

Byla apeliacinėje instancijoje iki šiol nėra išnagrinėta ir šioje instancijoje turėtų būti išnagrinėta maždaug per 1,5-2 metus.