Sąvartyno plėtros Širvintų rajone bylų maratonas tęsiasi

Sąvartyno Širvintų rajone plėtros byloje teismas vienu sprendimu nubraukė visus daugkartinius gyventojo laimėjimus, nors prieš tai kiti teismai daug kartų pripažino pažeidimus, įteisinant taršią sąvartyno veiklą. Tačiau tai dar ne pabaiga – byloje pateikta apeliacija.

Bylų maratonas, pradėtas 2014 metų pradžioje, tęsiasi iki šiol. Valstybinių institucijų vykdomas verslo protegavimas, tiesiog ignoruojant vis naujus teismų sprendimus bei siekiant priversti pareiškėją susitaikyti su gyvenimu nuolatinėje smarvėje arba išsikelti iš savo gyvenamos vietos, nenutrūkstamai tęsiasi.

Paskutiniu teismo sprendimu trečią kartą Aplinkos apsaugos agentūros priimta PAV atrankos išvada Vilniaus apygardos administracinio teismo palikta galioti, o Pareiškėjo skundas atmestas. Ar teismas pavargo naikinti vis iš naujo priimtus beveik analogiškus Aplinkos apsaugos agentūros sprendimus ir pasidavė verslininkų atkaklumui, prarasdamas iki tol parodytą orumą? Ar Pareiškėjo žmogaus teisės į sveiką ir švarią aplinką pasirodė mažiau reikšmingos, negu verslininko siekiančio išplėsti sąvartyną? Sunku atsakyti į šiuos klausimus ir suprasti tokio teismo sprendimo motyvus, taigi Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pateikta apeliacija.

Pareiškėjas neturi kitos išeities, kaip vėl ir vėl finansuoti nesibaigiančius teisminius procesus iš savo šeimos santaupų, nes, kaip pats sako, „savo svajonių sodybos juk iš čia neišsinešiu, net ir norėdamas”. Visas bylas, kuriomis Pareiškėjas stengiasi apginti savo ir aplinkinių gyvenamąją aplinką nuo nuolatinės smarvės, šiuo metu finansuoja tiktai jis pats.

Jūs galite susipažinti su visais teismų procesų dokumentais ir jais pasinaudoti čia.

Taip pat galite paremti Pareiškėjo teisminius procesus per VIGF, savo paramą skirdami „Sąvartyno Širvintų rajone byloms”, „Kazakevičiaus byloms” ar pan.