VIEŠOJO INTERESO GYNIMO

FONDAS

Mieli Bičiuliai, 

šį naujienlaiškį skiriame miškams.

Kodėl? Nes norime pasidžiaugti ne tik miškų apsaugojimui įdėtomis pastangomis, bet ir neseniai pasiektomis reikšmingomis pergalėmis, bei pakviesti aktyviai prie jų prisidėti.
Apie tai plačiau – dienos temoje.

Net ir nedidelė Jūsų parama sudaro sąlygas toliau siekti miškų apsaugojimo saugomose teritorijose.

Paremkite MIŠKŲ BYLAS !

VIGF nuolatos inicijuoja bylas, kuriomis siekia, kad vykdant pagrindinius miško kirtimus saugomose Natura 2000 teritorijose būtų įvertinta, ar miškotvarkos projektais planuojama ūkinė veikla nepakenks saugomoms vertybėms, ir taip siekia atkreipti dėmesį į neteisėtą miškų naikinimą saugomose teritorijose Lietuvoje. Šiuo metu teismuose nagrinėjamos bylos gali turėti įtaką būsimiems miško kirtimams artimiausiais dešimtmečiais Anykščių (Šimonių girios biosferos poligone), Ignalinos, Molėtų, Švenčionėlių (Labanoro girios), Utenos, Visagino, Zarasų miškuose esančiose saugomose teritorijose.

DIENOS TEMA:​

Miškų bylose pasiektos svarbios pergalės

Pirmoje instancijoje išnagrinėtose bylose (dėl Švenčionėlių vidinės miškotvarkos projekto (patenka ir Labanoro giria), bei Ignalinos vidinės miškotvarkos projekto) teismai panaikino administracinius aktus, kuriais patvirtinti miškotvarkos projektai.

Savo sprendimuose teismai nurodė, kad Valstybinė miškų tarnyba, vertindama tiek vieną, tiek ir kitą vidinės miškotvarkos projektą, privalėjo įvertinti projekte numatytos planuojamos ūkinės veiklos įtaką Europos ekologinio tinklo Natura 2000 teritorijoms, tačiau to tinkamai nepadarė.

Tai svarbi pergalė, verčianti pakeisti Lietuvoje įsigaliojusią ydingą miškų kirtimų administravimo praktiką saugomose teritorijose bei patikslinti teisinį reguliavimą. Bet vis dar vyksta principinė kova – sprendžiama, kur teisinėje sąvokoje padėti kablelį, kai norima vykdyti plynuosius kirtimus saugomose Natura 2000 teritorijose: „KIRSTI NEGALIMA SAUGOTI”? 

Galutinio teisingumo akto iš Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo dar teks palaukti. Savo teisumą, jeigu prireiks, VIGF ketina įrodinėti net Lietuvos Konstituciniame Teisme ar Europos Teisingumo Teisme. O ši tiesa paprasta – suplanuojant vykdyti kirtimus saugomose teritorijose privalo būti nustatyta, ar tokia planuojama ūkinė veikla nepakenks jose saugomoms vertybėms.

KITOS TEMOS:

Baigta Girionių byla

Pirmąjame naujienlaiškyje pasidalinome žinia, kad „Girionių mokslo miestelyje nuspręsta įkurdinti kalinius“. Dėl to VIGF pateikė skundą ir inicijavo teismo procesą. 

Tačiau gavusi skundą Teisingumo ministerija šio bendruomenę sujaudinusio sumanymo atsisakė, o numatytame pastate nutarė įkurdinti ukrainiečius, pasitraukusius iš karo Ukrainoje zonų. Taigi byla galiausiai buvo nutraukta atsiimant skundą ir sėkmingai baigta net nepradėjus jos nagrinėti!

Sąvartyno plėtros Širvintų rajone bylų maratonas tęsiasi

Sąvartyno plėtros Širvintų rajone byloje teismas nauju sprendimu nubraukė visus  daugkartinius gyventojo laimėjimus. Bet tai dar ne pabaiga – byloje pateikta apeliacija.

Pareiškėjas yra priverstas ginčyti įvairiausius administracinius sprendimus, gindamas savo teises į sveiką ir švarią aplinką. Visas bylas, kuriomis Pareiškėjas stengiasi apginti savo ir aplinkinių gyvenamąją aplinką nuo nuolatinės smarvės, šiuo metu finansuoja tik jis pats.

Norite sužinoti naujienas?

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį!

Fluent: Naujienlaiškis